Vicepreședinții raionului

Gheorghe GANCEAR

Atribuţiile de serviciu:

  • Coordonează activitatea Direcţiei Cultură, Turism, Tineret şi Sport, Secţiei Construcţii, Gospodărie Comunală şi Drumuri, Arhitectului-şef al raionului, Întreprinderii Municipale „FlorArh”; Instituţiilor Medico-Sanitare Publice;
  • Contribuie la buna colaborare a Oficiului Cadastral Teritorial, Inspecţiei pentru calitatea construcţiilor, filialei raionale „Moldtelecom”, filialei raionale SA ”Red-Nord”, întreprinderilor de gazificare (inclusiv SRL ”Flor-Gaz”), întreprinderilor de transport a pasagerilor şi mărfurilor, gărilor de căi ferate şi auto, întreprinderilor de construcţie, Inspectoratului Energetic de Stat.

       Program de audienţă a cetăţenilor: în fiecare zi de marţi, începînd cu ora 08:00 pînă la ora 12:00.

Alim AFONIN

Atribuţiile de serviciu:

  • Coordonează activitatea Direcţiei Economie şi Atragere a Investiţiilor, Direcţiei Generale Asistenţă Socială şi Protecţie a Familiei;
  • Contribuie la buna colaborare a Casei Teritoriale de Asigurări Sociale, Inspectoratului Muncii pe raion, Agenţiei raionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă, Filialei raionale a Întreprinderii de Stat „Poşta Moldovei”, Secţiei Administrativ-Militare, Direcţiei raionale Statistică, Centrului de Sănătate Publică,  SA ”Servicii Comunale Floreşti”, SA ”SerSalFlor”, Serviciului Ecologic, Direcţiei Situaţii Excepţionale;
  • Activitatea întreprinderilor industriale, comerţului privat, dezvoltării business-ului mic şi mijlociu, reformelor economice, privatizării şi postprivatizării;
  • Chestiunile comerţului cooperatist şi achiziţionării producţiei agricole, reformelor economice în sectorul agroindustrial;
  • Colaborarea cu fondurile de investiţii.

     Program de audienţă a cetăţenilor: în fiecare zi de miercuri, începînd cu ora 08:00 pînă la ora 12:00.

Vitalie TOMACU

Atribuţiile de serviciu:

  • Coordonează activitatea Direcţiei Agricultură şi Alimentaţie;
  • Chestiunile privind conlucrarea cu autorităţile publice locale de nivelul unu;
  • Contribuie la buna colaborare a întreprinderilor agricole şi industriei de prelucrare, Direcţiei raionale Securitate Alimentară, Inspectoratului pentru Supravegherea Tehnică „Intehagro”;
  • Chestiunile privind activitatea organizaţiilor obşteşti ale veteranilor, participanţilor: la războiul din Afganistan, conflictul armat din raioanele de est ale Republicii Moldova, lichidării consecinţelor avariei de la CAE Cernobîl, societăţilor orbilor şi a invalizilor, reabilitare a victimelor represiunilor politice.

     Program de audienţă a cetăţenilor: în fiecare zi de joi, începînd cu ora 08:00 pînă la ora 12:00.