Contacte

Subdiviziunile Consiliului Raional

Aparatul Președintelui raionului Florești

Nume, prenume, FuncțiaNr. de telefon Serviciu (0250)Poșta electronică
Anticamera2-20-58info@floresti.md
Paniș Ștefan
Președinte
presedinte@floresti.md
Gancear Gheorghe
Vicepreședinte
2-20-58ganceargi@gmail.com
Afonin Alim
Vicepreședinte
2-23-43alimafonin@gmail.com

Vicepreședinte
2-20-56
Turculeț Daniel
Secretar al Consiliului
2-20-57info@floresti.md
Bobeico Serghei
Arhitect – şef
2-06-78bobeico.serghei@mail.ru
Copacinschi Angela
Contabil – şef
2-22-47angela.copacinschi69@mail.ru
Vacant
Auditor intern superior
Serviciul Administraţie Publică
Cevaga Ina
Şef serviciu
2-23-84cevagai@mail.ru
Rusu Silvia
Specialist principal
2-12-95codreanusilvia@mail.ru
Nastas Anastasia
Specialist superior
2-23-84info@floresti.md
consiliulfr@yahoo.com
Serviciul Juridic şi Resurse Umane
Patraşco Vasile
Şef serviciu
vpatrasco@yahoo.com, v.patrasco@mail.ru
Colibabciuc Tatiana
Specialist principal
2-12-95andriuta09@mail.ru
Serviciul Arhivă
Catruc Ala
Şef serviciu
2-20-32
Cojocaru Iurie
Specialist superior
cojocaru-iurie@mail.ru  
Morogai Oxana
Specialist
morogai.oxana@gmail.com
Ceapa Elena
Contabil-casier
2-14-28elena.ceapa29@mail.ru
Dragulea Liuba
Secretar stenograf
2-41-07 (fax)consiliulfr@yahoo.com  
Dragulea Liuba
Secretar administrativ (0,5)
Bulai Galina
Secretar administrativ (0,5)
2-20-58
Rusu Igor
Şofer (conducător auto)
Leşan Sergiu
Şofer (conducător auto)

Direcţii şi Secţii ale Consiliului raional Floreşti

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Generală Educaţie (DGE)
Pantaz Diana
Şef Direcţie Generală
2-14-67diana.pantaz@mail.ru
Serviciul Management Economic-Financiar
Cornea Rada
Şef Serviciu
2-64-17  rada.cornea@mail.ru
Capcelea Ala
Specialist principal
2-60-13alaconstantin@mail.ru
Direcția Management al Curriculumului și Formare Profesională Continuă
Balan Angela
Șef Direcţie în cadrul Dir. Gen.
2-58-43angelabalan66@mail.ru
Zosim Liuba
Metodist principal
2-69-25zosim.l@mail.ru
Ceban Lilia
Metodist principal
2-60-13lilia.il.ceban@mail.ru
Revencu Elena
Metodist superior
revencu.elena@gmail.com
Toderaş Liliana
Metodist
liliana.toderas@gmail.com
Grigorițchi Ludmila
Metodist
2-57-23floresti14defloresti@gmail.com
Furtuna Lidia
Metodist 0,5
2-60-13lidia.furtuna@mail.ru
Sochircă Tatiana
Metodist 0,5
2-69-25taniab1983@mail.ru
Serviciul Politici Educaționale și Management
Calin Lilia
Șef Serviciu
2-57-23prescolarifloresti@gmail.com
Beiu Minodora
Specialist principal
bminodora@mail.ru
Vrabie Tudor
Specialist principal
2-02-34vrabie.tudor.55@mail.ru
Serviciul Management al Resurselor Umane și Relații cu Publicul
Ţîbrigan Cristina
Șef Serviciu
2-01-59floreancristina@hotmail.com
Mocreac Svetlana
Specialist superior
svetalesan@mail.ru
Vacant Specialist
Serviciul Audit Intern
Gheicean Lidia
Auditor intern
2-58-73gheicean.lidia@mail.ru
Serviciul Administrativ Auxiliar
Șarban Victor
Șef Serviciu Administrativ
2-64-17vsarban@bk.ru
Bucătaru Natalia
Secretar stenograf (anticamera)
2-26-02dgitsfloresti@mail.ru
Bolbocean Simion
Şofer (conducător auto)
Bondurovschi Anatol
Şofer (conducător auto)
Șarban Victor
Tehnician superior 0,5
2-64-17vsarban@bk.ru
Vacant Tehnician superior 0,5
Contabilitatea centralizată
Ladaniuc Liuba
Contabil
2-62-48contabilitateadgefloresti@mail.ru
Scutaru Livia
Contabil
Mocan Mariana
Contabil
2-64-17
Borş Aliona
Contabil
Carp Elizaveta
Contabil
2-47-43
Tofan Natalia
Contabil
Rusu Tatiana
Contabil
Serviciu de Asistenţă Psihopedagogică (SAP)  serviciu asociat pe lîngă DGE
Groza Tatiana2-40-33sapfloresti@gmail.com
Burdiugov Claudia2-72-13
Botnari Elena
Cozma Lidia
Mihaluţă Natalia
Guştiuc Angela
Văscăuţan Tatiana

Nume, prenume, FuncţiaNr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Generală Asistenţă Socială şi Protecţie a Familiei (DGASPF)
Burlacu Aurica
Şef Direcţie Generală
2-01-74alex.burlacu@mail.ru
Rusu Petru
Şef-adjunct Direcţie Generală
petrurusu56@gmail.com
Serviciul Monitorizare, Evaluare, Planificare Strategică şi Raportare
Gaivas Nina
Contabil-şef
2-20-03gaivas.nina.1959@gmail.com
Florea Cristina
Specialist principal
Contabilitate centralizată
Railean Nadejda – Contabil2-10-25
Deleu Natalia – Contabildeleu89@bk.ru
Obuhov Nina – Contabil2-20-03
Serviciul Juridic şi Resurse Umane
Lai Mihaela
Specialist principal
2-10-25mihaela.lai.94@bk.ru
Serviciul Comunicare şi Relaţii cu Publicul
Singureanu Angela
Şef Serviciu
singureanu.angela@mail.ru
Ceban Valeriu – Programatorvaleriu9797@mail.ru
Serviciul Prestaţii Sociale
Zaharco Olga
Specialist principal
2-02-85  olga_zaharco@mail.ru
Revenco Mariana
Inspector superior
revenco.m@mail.ru
Secţia Protecţia Persoanelor în Etate şi cu Dizabilităţi
Morgun Mariana
Şef Secţie
2-59-76mariana_morgun@mail.ru
Davidovici Aliona
Specialist principal
alionadavide@gmail.com
Andreeva Natalia
Asistent social
natalia.andreeva.82@mail.ru
Lai Svetlana
Felcer protezist 0,5
lai.svetlana@mail.ru
Smolenschi Svetlana
Felcer protezist 0,5
Serviciul Asistenţă Personală
Frecăuţan Ludmila – Managerfrecautan-l@mail.ru
Axentii Lilia – Managerlaxentii@mail.ru
Ştirbu Alexandra – Manageralexandra.murzac@mail.ru
Serviciul Îngrijire Socială la Domiciliu
Iarmenco Angela – Manager2-40-34sisdfloresti@mail.ru
Zgardan Tatiana – Manager
Mutruc Oxana – Manager
Serviciul Plasament Familial pentru Adulţi
Vacant Asistent familial
Serviciul Azil pentru Persoane în Vîrstă şi cu Dizabilităţi
Crivorucica Vera – Director44-4-83vera_crivorucica@yahoo.com
Secţia Protecţia Copilului şi Familiei
Cobzac Liudmila
Şef Secţie
2-63-05liudmila_cobzac@mail.ru
Lungu Cristina
Specialist principal
cristina.lungu282893@gmail.com
Serviciul Asistenţă Juridică
Ciobu Rodica – Jurist2-27-64rodica.revenco@mail.ru
Serviciul Asistenţă Psihologică
Creciun Stela – Psihologstelasuhari@mail.ru
Serviciul Sprijin Familial
Rîbalchin Ina – Manager2-27-64ina_ribalchin@mail.ru
Sîrbu Sanda – Asistent socialSanda_1984@mail.ru
Serviciul Plasamente de tip Familial a) Serviciul Asistenţă Parentală Profesionistă
Caldîba Alina – Manager2-27-64alinuta.dorofei@mail.ru
Ştirbu Cristina – Asistent socialcristina.stirbu1@mail.ru
Stanchevici Adela – Asistent socialadelastanchevici89@mail.ru
Vacant Asistent social
Pegza Olesea – Asistent social2-27-64olesea.pegza@gmail.com
b) Serviciul Tutelă/Curatelă
Bădănău Galina – Asistent social2-27-64badanau_galina@mail.ru
Serviciul Sprijin Tinerilor ieşiţi din Serviciile de Plasament
Furdui Valeria – Managerfurdui.valeria96@gmail.com
Serviciul pentru Copii cu Dizabilităţi (Echipa Mobilă)
Ţugui Viorica – Manager2-70-47tugui.viorica@mail.ru
Vacant Psiholog
Borş Iurie – Kinetoterapeut 0,5
Vacant Kinetoterapeut 0,5
Gherciu Rita – Asistent socialgherciu.rita@mail.ru
Botnari Elena – Logoped 0,25logopedsapfloresti@gmail.com
Serviciul Plasamente Rezidenţiale (Serviciul Casă Comunitară pentru Copii în situaţie de risc)
Scutari Cristina
Director, Casa Comunitară nr. 1
2-72-11cristinamaneascutari@mail.ru
Ursu Dorel
Director, Casa Comunitară nr. 2
2-71-59dorelu@list.ru
Serviciul Asistenţă Socială Comunitară
Groza Maria – Manager2-20-03mariagroza1963@mail.ru
Serviciul Administrativ Auxiliar
Caminschi Lidia
Secretar stenograf (anticamera)
2-01-74
Ceapa Vitalie
Şofer (conducător auto)
Russu Andrei
Şofer (conducător auto)
Vacant Şofer (conducător auto)

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Finanţe (DF)
Grîu Svetlana
Şef Direcţie
2-28-48svetagriu@mail.ru
Secția Elaborarea și Administrarea Bugetului
Caminschi Eugenia
Şef-adjunct Direcţie, Şef Secţie
2-28-40eugenia_caminschi@yahoo.ro
Chiosa Tatiana
Specialist principal
2-64-09tatiana.chiosa@mail.ru
Pascaru Olesea
Specialist principal
pascaru.olesea@mail.ru
Mîrza Violeta
Specialist principal
2-14-94mirza.violeta1971@mail.ru
Cucer Lidia
Specialist principal
cucer.lidia@mail.ru
Drebot Lidia
Specialist principal
2-41-60lidia.drebot@mail.ru
Groza Aliona
Specialist
grozaaliona@mail.ru
Vacant Specialist superior
Secția Contabilitatea Bugetară
Revencu Anatalia
Şef Secție în cadrul Direcţiei
2-42-21revencu56@mail.ru
Munteanu Valeria
Specialist principal
2-19-20
Beloborodova Irina
Specialist superior
Sîrbu Natalia
Specialist superior
natalia.sirbu70@mail.ru
Creţu Daniela
Secretar stenograf, (anticamera)
2-64-09finante_floresti@yahoo.com
Miheev Rostislav
Şofer (conducător auto)

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Cultură, Turism, Tineret şi Sport (DCTTS)
Litra Ina
Şef Direcţie
2-02-21cultura.floresti@mail.ru
Odobescu Fedora
Specialist principal
2-57-30
Vacant Specialist principal
Rudinciuc Andriana
Specialist superior
2-57-30cultura.floresti@mail.ru
Leşan Alina
Specialist superior
alinalesan@mail.ru
Vacant Specialist
Burcă Agafia
Contabil-şef
2-62-23agafia.cultura@mail.ru
Motriuc Lucia – Contabilcultura.floresti@mail.ru
Isac Boris
Director, Şcoala de Arte Plastice
2-18-74cultura.floresti@mail.ru  
Ceban Margareta
Director, Şcoala de Arte “Nicolae Sulac”
2-28-89
Murafa Elidia
Director, Muzeul de Istorie şi Etnografie
2-61-68

Direcţia Economie şi Atragere a Investiţiilor (DEAI)
Bogdan Natalia
Şef Direcţie
2-41-39gurandanatalia999@gmail.com
Stratulat Elena
Specialist principal
2-02-54lenutastratulat@gmail.com
Chetraru Diana – Specialist
Serviciul Atragere a Investiţiilor
Bugan Ana
Şef Serviciu
2-03-42anabugan1802@gmail.com, bugan1981@mail.ru
Coşciug Oxana
Specialist superior
cosciugo@gmail.com

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Agricultură şi Alimentaţie (DAA)
Tocan Veaceslav – Şef Direcţie2-20-50daafr@mail.ru
Mereuţă Ion
Şef-adjunct Direcţie
2-14-76
Gorbievschi Tatiana – Specialist principal2-29-00
Rotaru Iulian – Specialist principal
Balan Elena – Specialist principal2-28-41
Cocerovschi Anatolie – Specialist superior
Serviciul Relaţii Funciare şi Cadastru
Gonţa Vadim
Specialist principal
2-31-00daafr@mail.ru

Secţia Construcţii, Gospodărie Comunală şi Drumuri (SCGCD)
Cegorean Valeriu
Şef Secţie
2-12-81zghiba75@mail.ru
Lozan Sabina – Specialist principal2-00-08sabina_lozan@yahoo.com
Donica Grigore – Specialist principal2-07-83donica.g@mail.ru
Temporar vacant Specialist