Contacte

Aparatul Președintelui raionului Florești

Nume, prenume, FuncțiaNr. de telefon Serviciu (0250)Poșta electronică
Anticamera2-20-58info@floresti.md
Paniș Ștefan Președintepresedinte@floresti.md
Gancear Gheorghe Vicepreședinte2-20-58ganceargi@gmail.com
Afonin Alim Vicepreședinte2-23-43alimafonin@gmail.com
Ceapa Valeriu Vicepreședinte2-20-56
Catruc Nicolae Secretar al Consiliului2-20-57consiliulfr@yahoo.com
Bobeico Serghei Arhitect – şef2-06-78bobeico.serghei@mail.ru
Copacinschi Angela Contabil – şef2-22-47angela.copacinschi69@mail.ru
Vacant Auditor intern superior
Serviciul Administraţie Publică
Cevaga Ina Şef serviciu2-23-84cevagai@mail.ru
Rusu Silvia Specialist principal2-12-95codreanusilvia@mail.ru
Vacant Specialist superior
Serviciul Juridic şi Resurse Umane
Patraşco Vasile Şef serviciuvpatrasco@yahoo.com, v.patrasco@mail.ru
Colibabciuc Tatiana Specialist principal2-12-95andriuta09@mail.ru
Serviciul Arhivă
Catruc Ala Şef serviciu2-20-32
Cojocaru Iurie Specialist superiorcojocaru-iurie@mail.ru  
Morogai Oxana Specialistmorogai.oxana@gmail.com
Ceapa Elena Contabil-casier2-14-28elena.ceapa29@mail.ru
Dragulea Liuba Secretar stenograf2-41-07 (fax)consiliulfr@yahoo.com  
Dragulea Liuba Secretar administrativ(0,5)
Bulai Galina Secretar administrativ (0,5)2-20-58
Rusu Igor Şofer (conducător auto)
Leşan Sergiu Şofer (conducător auto)

Direcţii şi Secţii ale Consiliului raional Floreşti

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Generală Educaţie (DGE)
Pantaz Diana Şef Direcţie Generală2-14-67diana.pantaz@mail.ru
Serviciul Management Economic-Financiar
Cornea Rada Şef Serviciu2-64-17  rada.cornea@mail.ru
Capcelea Ala Specialist principal2-60-13alaconstantin@mail.ru
Direcția Management al Curriculumului și Formare Profesională Continuă
Balan Angela Șef Direcţie în cadrul Dir. Gen.2-58-43angelabalan66@mail.ru
Zosim Liuba Metodist principal2-69-25zosim.l@mail.ru
Ceban Lilia Metodist principal2-60-13lilia.il.ceban@mail.ru
Revencu Elena Metodist superiorrevencu.elena@gmail.com
Toderaş Liliana Metodistliliana.toderas@gmail.com
Grigorițchi Ludmila Metodist2-57-23floresti14defloresti@gmail.com
Furtuna Lidia Metodist 0,52-60-13lidia.furtuna@mail.ru
Sochircă Tatiana Metodist 0,52-69-25taniab1983@mail.ru
Serviciul Politici Educaționale și Management
Calin Lilia Șef Serviciu2-57-23prescolarifloresti@gmail.com
Beiu Minodora Specialist principalbminodora@mail.ru
Vrabie Tudor Specialist principal2-02-34vrabie.tudor.55@mail.ru
Serviciul Management al Resurselor Umane și Relații cu Publicul
Ţîbrigan Cristina Șef Serviciu2-01-59floreancristina@hotmail.com
Mocreac Svetlana Specialist superiorsvetalesan@mail.ru
Vacant Specialist
Serviciul Audit Intern
Gheicean Lidia Auditor intern2-58-73gheicean.lidia@mail.ru
Serviciul Administrativ Auxiliar
Șarban Victor Șef Serviciu Administrativ2-64-17vsarban@bk.ru
Bucătaru Natalia Secretar stenograf (anticamera)2-26-02dgitsfloresti@mail.ru
Bolbocean Simion Şofer (conducător auto)
Bondurovschi Anatol Şofer (conducător auto)
Șarban Victor Tehnician superior 0,52-64-17vsarban@bk.ru
Vacant Tehnician superior 0,5
Contabilitatea centralizată
Ladaniuc Liuba Contabil2-62-48contabilitateadgefloresti@mail.ru
Scutaru Livia Contabil
Mocan Mariana Contabil2-64-17
Borş Aliona Contabil
Carp Elizaveta Contabil2-47-43
Tofan Natalia Contabil
Rusu Tatiana Contabil
Serviciu de Asistenţă Psihopedagogică (SAP)  serviciu asociat pe lîngă DGE
Groza Tatiana2-40-33sapfloresti@gmail.com
Burdiugov Claudia2-72-13
Botnari Elena
Cozma Lidia
Mihaluţă Natalia
Guştiuc Angela
Văscăuţan Tatiana

Nume, prenume, FuncţiaNr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Generală Asistenţă Socială şi Protecţie a Familiei (DGASPF)
Burlacu Aurica Şef Direcţie Generală2-01-74alex.burlacu@mail.ru
Rusu Petru Şef-adjunct Direcţie Generalăpetrurusu56@gmail.com
Serviciul Monitorizare, Evaluare, Planificare Strategică şi Raportare
Gaivas Nina Contabil-şef2-20-03gaivas.nina.1959@gmail.com
Florea Cristina Specialist principal
Contabilitate centralizată
Railean Nadejda Contabil2-10-25
Deleu Natalia Contabildeleu89@bk.ru
Obuhov Nina Contabil2-20-03
Serviciul Juridic şi Resurse Umane
Lai Mihaela Specialist principal2-10-25mihaela.lai.94@bk.ru
Serviciul Comunicare şi Relaţii cu Publicul
Singureanu Angela Şef Serviciusingureanu.angela@mail.ru
Ceban Valeriu Programatorvaleriu9797@mail.ru
Serviciul Prestaţii Sociale
Zaharco Olga Specialist principal2-02-85  olga_zaharco@mail.ru
Revenco Mariana Inspector superiorrevenco.m@mail.ru
Secţia Protecţia Persoanelor în Etate şi cu Dizabilităţi
Morgun Mariana Şef Secţie2-59-76mariana_morgun@mail.ru
Davidovici Aliona Specialist principalalionadavide@gmail.com
Andreeva Natalia Asistent socialnatalia.andreeva.82@mail.ru
Lai Svetlana Felcer protezist 0,5lai.svetlana@mail.ru
Smolenschi Svetlana Felcer protezist 0,5
Serviciul Asistenţă Personală
Frecăuţan Ludmila Managerfrecautan-l@mail.ru
Axentii Lilia Managerlaxentii@mail.ru
Ştirbu Alexandra Manageralexandra.murzac@mail.ru
Serviciul Îngrijire Socială la Domiciliu
Iarmenco Angela Manager2-40-34sisdfloresti@mail.ru
Zgardan Tatiana Manager
Mutruc Oxana Manager
Serviciul Plasament Familial pentru Adulţi
Vacant Asistent familial
Serviciul Azil pentru Persoane în Vîrstă şi cu Dizabilităţi
Crivorucica Vera Director44-4-83vera_crivorucica@yahoo.com
Secţia Protecţia Copilului şi Familiei
Cobzac Liudmila Şef Secţie2-63-05liudmila_cobzac@mail.ru
Lungu Cristina Specialist principalcristina.lungu282893@gmail.com
Serviciul Asistenţă Juridică
Ciobu Rodica Jurist2-27-64rodica.revenco@mail.ru
Serviciul Asistenţă Psihologică
Creciun Stela Psihologstelasuhari@mail.ru
Serviciul Sprijin Familial
Rîbalchin Ina Manager2-27-64ina_ribalchin@mail.ru
Sîrbu Sanda Asistent socialSanda_1984@mail.ru
Serviciul Plasamente de tip Familial a) Serviciul Asistenţă Parentală Profesionistă
Caldîba Alina Manager2-27-64alinuta.dorofei@mail.ru
Ştirbu Cristina Asistent socialcristina.stirbu1@mail.ru
Stanchevici Adela Asistent socialadelastanchevici89@mail.ru
Vacant Asistent social
Pegza Olesea Asistent social2-27-64olesea.pegza@gmail.com
b) Serviciul Tutelă/Curatelă
Bădănău Galina Asistent social2-27-64badanau_galina@mail.ru
Serviciul Sprijin Tinerilor ieşiţi din Serviciile de Plasament
Furdui Valeria Managerfurdui.valeria96@gmail.com
Serviciul pentru Copii cu Dizabilităţi (Echipa Mobilă)
Ţugui Viorica Manager2-70-47tugui.viorica@mail.ru
Vacant Psiholog
Borş Iurie Kinetoterapeut 0,5
Vacant Kinetoterapeut 0,5
Gherciu Rita Asistent socialgherciu.rita@mail.ru
Botnari Elena Logoped 0,25logopedsapfloresti@gmail.com
Serviciul Plasamente Rezidenţiale (Serviciul Casă Comunitară pentru Copii în situaţie de risc)
Scutari Cristina Director, Casa Comunitară nr. 12-72-11cristinamaneascutari@mail.ru
Ursu Dorel Director, Casa Comunitară nr. 22-71-59dorelu@list.ru
Serviciul Asistenţă Socială Comunitară
Groza Maria Manager2-20-03mariagroza1963@mail.ru
Serviciul Administrativ Auxiliar
Caminschi Lidia Secretar stenograf (anticamera)2-01-74
Ceapa Vitalie Şofer (conducător auto)
Russu Andrei Şofer (conducător auto)
Vacant Şofer (conducător auto)

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Finanţe (DF)
Grîu Svetlana Şef Direcţie2-28-48svetagriu@mail.ru
Secția Elaborarea și Administrarea Bugetului
Caminschi Eugenia Şef-adjunct Direcţie, Şef Secţie2-28-40eugenia_caminschi@yahoo.ro
Chiosa Tatiana Specialist principal2-64-09tatiana.chiosa@mail.ru
Pascaru Olesea Specialist principalpascaru.olesea@mail.ru
Mîrza Violeta Specialist principal2-14-94mirza.violeta1971@mail.ru
Cucer Lidia Specialist principalcucer.lidia@mail.ru
Drebot Lidia Specialist principal2-41-60lidia.drebot@mail.ru
Groza Aliona Specialistgrozaaliona@mail.ru
Vacant Specialist superior
Secția Contabilitatea Bugetară
Revencu Anatalia Şef Secție în cadrul Direcţiei2-42-21revencu56@mail.ru
Munteanu Valeria Specialist principal2-19-20
Beloborodova Irina Specialist superior
Sîrbu Natalia Specialist superiornatalia.sirbu70@mail.ru
Creţu Daniela Secretar stenograf, (anticamera)2-64-09finante_floresti@yahoo.com
Miheev Rostislav Şofer (conducător auto)

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Cultură, Turism, Tineret şi Sport (DCTTS)
Litra Ina Şef Direcţie2-02-21cultura.floresti@mail.ru
Odobescu Fedora Specialist principal2-57-30
Vacant Specialist principal
Rudinciuc Andriana Specialist superior2-57-30cultura.floresti@mail.ru
Leşan Alina Specialist superioralinalesan@mail.ru
Vacant Specialist
Burcă Agafia Contabil-şef2-62-23agafia.cultura@mail.ru
Motriuc Lucia Contabilcultura.floresti@mail.ru
Isac Boris Director, Şcoala de Arte Plastice2-18-74cultura.floresti@mail.ru  
Ceban Margareta Director, Şcoala de Arte “Nicolae Sulac”2-28-89
Murafa Elidia Director, Muzeul de Istorie şi Etnografie2-61-68

Direcţia Economie şi Atragere a Investiţiilor (DEAI)
Bogdan Natalia Şef Direcţie2-41-39gurandanatalia999@gmail.com
Stratulat Elena Specialist principal2-02-54lenutastratulat@gmail.com
Chetraru Diana Specialist
Serviciul Atragere a Investiţiilor
Bugan Ana Şef Serviciu2-03-42anabugan1802@gmail.com, bugan1981@mail.ru
Coşciug Oxana Specialist superiorcosciugo@gmail.com

Nume, prenume, Funcţia  Nr. telefon Serviciu (0250)E-mail
Direcţia Agricultură şi Alimentaţie (DAA)
Tocan Veaceslav Şef Direcţie2-20-50daafr@mail.ru
Mereuţă Ion Şef-adjunct Direcţie2-14-76
Gorbievschi Tatiana Specialist principal2-29-00
Rotaru Iulian Specialist principal
Balan Elena Specialist principal2-28-41
Cocerovschi Anatolie Specialist superior
Serviciul Relaţii Funciare şi Cadastru
Gonţa Vadim Specialist principal2-31-00daafr@mail.ru

Secţia Construcţii, Gospodărie Comunală şi Drumuri (SCGCD)
Cegorean Valeriu Şef Secţie2-12-81zghiba75@mail.ru
Lozan Sabina Specialist principal2-00-08sabina_lozan@yahoo.com
Donica Grigore Specialist principal2-07-83donica.g@mail.ru
Temporar vacant Specialist