Ministrul Afacerilor Interne, Adrian Efros, în vizită la Florești

Dl Adrian Efros a avut o întrevedere de lucru cu angajații administrației publice locale de nivelul I și II, ai Inspectoratului de Poliție Florești, veteranii MAI, reprezentanții serviciilor publice desconcentrate ș.a.

Agenda a inclus subiecte actuale ce vizează eforturile de îmbunătățire a securității publice în vederea asigurării unui climat de siguranță și încredere în localitățile raionului Florești. S-a specificat despre eficienţa comunicării cu locuitorii, conlucrării cu administraţia publică locală întru soluționarea promptă a problemelor oamenilor. Ministrul Efros a subliniat importanța aplicării la programele de modernizare, perfecționare, pentru a asigura un nivel înalt de securitate populației.

Dl Ministrul a îndemnat angajații Inspectoratului de Poliție Florești să fie vigilenți, să contracareze falsul de informații și să promoveze veridicitatea comunicatelor cu privire la referendumul privind aderarea Republicii Moldova la Uniunea Europeană.

Președintele raionului Florești, dl Vasile Tîltu, a mulțumit dlui Ministru pentru vizită și receptivitate în soluționarea eficientă a problemelor identificate.

Secția Juridică, Resurse Umane și Administrație Publică

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *